Warte odnotowania – powstała BARR

DSC03543Każdego dnia w lokalnych mediach pojawia się wiele ,,newsów”, o większości z nich następnego dnia zapominamy. Na portalu Popieram Bydgoszcz będziemy chcieli pod koniec tygodnia wybrać te najważniejsze.

W środę w Hotelu City oficjalnie zainaugurowała działalność Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego. Główną intencją bydgoskiego ratusza było powołanie spółki, która będzie prowadziła kampanię promującą inwestowanie w Bydgoszczy oraz pomagała przedsiębiorcom w sprawach formalnych.

BARR ma wypełnić lukę w działalności Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, która z założenia, z racji finansowania przez marszałka, miała służyć całemu województwu. W praktyce okazało się jednak, że zachodnia część kujawsko-pomorskiego jest zaniedbywana. O czym publicznie mówił prezes Związku Pracodawców Pomorza i Kujaw Mirosław Ślachciak.

Co jest jednak najważniejsze w planach Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego jest organizowanie półrocznych szkoleń dla bezrobotnych nie posiadających wykształcenia kierunkowego. Szkolenia miały by się odbywać w oparciu o zapotrzebowanie poszczególnych firm, co w praktyce może oznaczać, że zaraz po ukończeniu takiego szkolenia jego absolwenci zdobywali by pracę. Co wbrew pozorom dla wielu przedsiębiorców będzie dużą pomocą, gdyż mimo 9% bezrobocia w mieście, niekiedy brakuje wyspecjalizowanych kadr.