Wsparcie z Wielkopolski

DSC02727Poparcie dla rewitalizacji linii kolejowej nr 356 na terenie województwa wielkopolskiego wyraziły w ostatnim czasie samorządy Wągrowca i Gołańczy w województwie wielkopolskim. Jest to ważne poparcie dla dążeń Bydgoszczy i społeczników z regionu.

oswiadczenie-golancz

Oświadczenie Rady Miejskiej w Wągrowcu

z dnia 25 czerwca 2015 r.

w sprawie poparcia działań zmierzających do rewitalizacji linii kolejowej

nr 356 Gołańcz – Bydgoszcz

Rada Miejska w Wągrowcu wyraża zdecydowane poparcie działań zmierzających do rewitalizacji linii kolejowej nr 356 na odcinku Gołańcz – Bydgoszcz.

W latach 2011 – 2013 przeprowadzono modernizację trasy na odcinku Poznań Wschód – Wągrowiec o długości 52 km, którą w połowie sfinansowano z funduszy Unii Europejskiej w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013. Jej następstwem jest znaczące skrócenie czasu podróży, zwiększenie częstotliwości połączeń i liczby pasażerów oraz przebudowa infrastruktury dworcowej i peronowej na stacjach położonych przy ww. trasie. Dzięki modernizacji jeżdżące tą trasą ekologiczne szynobusy stały się dla mieszkańców Wągrowca i okolicznych miejscowości popularnym, masowo wykorzystywana środkiem transportu m.in. do miejsc pracy, szkół oraz uczelni wyższych. Ich lepszej obsłudze służyć będzie także finalizowana właśnie modernizacja Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego w Wągrowcu, pozwalająca na powiązanie połączeń kolejowych (wyremontowany dworzec) i autobusowych (przystanki komunikacji miejskiej i międzymiastowej), samochodowych (nowe miejsca parkingowe) oraz rowerowych (ścieżka dla jednośladów).

Jesteśmy przekonani, że dalsza modernizacji linii nr 356 w kierunku Gołańczy oraz – przez Kcynię i Szubin – do Bydgoszczy pozwoli nie tylko na lepsze skomunikowanie ze stolicą sąsiedniego województwa, ale i wpłynie na zrównoważony rozwój obu regionów, znacząco poprawiając możliwości inwestycyjne oraz dostęp do rynku pracy, placówek oświatowych czy dóbr kultury mieszkańców miejscowości położonych na ww. trasie.