O Bydgoszczy piszą na całym świecie

DSC05903Atrakcyjniej lekkoatletykę ogląda się w telewizji, przez co frekwencja na stadionie Zawiszy może nie zachwycać. Nie oznacza to jednak, iż mamy do czynienia z imprezą niszową, gdyż na Bydgoszcz zwrócone są oczy całego lekkoatletycznego świata. W ,,Media Center” mijam dziennikarzy m.in. z Jamajki, Stanów Zjednoczonych czy Japonii.

Łącznie do Bydgoszczy przyjechało kilkudziesięciu zagranicznych korespondentów. Dodatkowo Telewizja Polska nadaje sygnał z Mistrzostw Świata U20 do kilkudziesięciu państw świata.

Do sprawnego funkcjonowania centrum prasowego zaangażowano około 30-tu wolontariuszy. Pomagają oni dziennikarzom właściwie społecznie, w większości traktują oni to jednak jako przygodę i możliwość zdobycia cennych doświadczeń na międzynarodowej imprezie. Ich praca polega począwszy od drukowania list startowych i wyników, po zbieranie wypowiedzi zawodników.

DSC05895DSC05894DSC05902

DSC05913

W piątek w ,,Media Center” gościli przedstawiciele ze stolicy Kenii Nairobi, którzy przypatrywali się jak zorganizowano w Bydgoszczy pracę dziennikarzy. W Naoirobi odbędą się w przyszłym roku Mistrzostwa Świata U18.

DSC05881

O Bydgoszczy pisze wiele zagranicznych portali. Poniżej relacja z portalu www.athletics-africa.com, na którym utworzono nawet zakładkę ,,Bydgoszcz2016”.

athletics-afrika

Portal Kujawski