Worki na odpady — jakie kolory do segregacji?
Obecnie na terenie całego kraju obowiązują określone zasady segregacji śmieci. Czynność tę muszą wykonywać zarówno właściciele gospodarstw domowych, jak i przedsiębiorcy. Niewywiązywanie się z tych zasad może prowadzić do wysokich kar finansowych. Każda osoba powinna zapoznać się z kolorystyką worków oraz pojemników przeznaczoną dla określonej grupy odpadów, tj. śmieci zmieszanych, bio, szkła, papieru, plastiku i metalu. Sprawdź, na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupu worków.
Z czego wykonane są worki na śmieci?
Nie każdy użytkownik wie, że dostępne w sklepach worki mogą być wykonane z różnych tworzyw. Wyróżnia się produkty:
- foliowe (produkty standardowe o różnej grubości i przeznaczeniu),
- biodegradowlane (wykonane z materiałów przyjaznych dla środowiska, które ulegają szybkiemu rozkładowi),
- ekologiczne (są wytwarzane z tworzyw pochodzących z recyklingu).
Mimo iż opakowania foliowe są niemałym zagrożeniem dla planety, to konsumenci mogą dokonywać odpowiednich wyborów, uwzględniając ekologiczne aspekty. Dobrze więc skorzystać z oferty producenta proponującego recyklingowane worki na odpady, aby wspólnie zadbać o środowisko.
Jakie worki do segregacji?
Już od jakiegoś czasu zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska w Polsce obowiązuje segregacja odpadów z wykorzystaniem worków i pojemników o określonych kolorach. Do niebieskich należy wrzucać papier, z kolei do zielonych — szkło. W żółtych pojemnikach powinny znaleźć się artykuły plastikowe i metalowe, w brązowych tzw. odpady bio, natomiast w czarnych workach umieszczane są odpady zmieszane (m.in. artykuły higieniczne i produkty zanieczyszczone).
Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupu worków na odpady?
Warto podkreślić, że największy wybór tego rodzaju akcesoriów dostępny jest w internecie. Klienci mogą dobrać odpowiednią pojemność, kolor czy nawet zapach zamawianych worków. Dobrze również wziąć pod uwagę dodatkowe udogodnienia, takie jak m.in. zastosowanie specjalnej taśmy ściągającej, która zapewnia komfort i wytrzymałość podczas wynoszenia śmieci do zewnętrznego pojemnika.