Czy można postawić suszarkę na pralce?

Nierzadko w mieszkaniu czy domu jest niewiele miejsca, a właściciel chce pomieścić wszystkie niezbędne urządzenia. Wtedy warto skorzystać z nietypowych rozwiązań aranżacyjnych, które są pomocne zwłaszcza w małych pomieszczeniach jak np. łazienka. Do najczęściej poruszanych kwestii należy pytanie: czy suszarka może stać na pralce? Odpowiedź jest twierdząca, jednak trzeba pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Jak bezpiecznie postawić sprzęty na sobie i na co zwrócić uwagę? Zapoznaj się z artykułem, aby poznać szczegóły!

Zalety ustawienia suszarki na pralce

Umieszczenie obu praktycznych maszyn w słupku ma wiele niezaprzeczalnych zalet. Przede wszystkim pozwala to zaoszczędzić miejsce, a także wygląda minimalistycznie i elegancko, co jest szczególnie istotne w nowoczesnych aranżacjach. Duże znaczenie ma też fakt, że suszarka postawiona na pralce ułatwia i przyspiesza wykonywanie codziennych obowiązków domowych. Mokre ubrania można przełożyć bezpośrednio do suszącej maszyny, bez potrzeby używania miednic czy misek. Cały proces staje się komfortowy i niemal zautomatyzowany.

Jak postawić urządzenia na sobie?

Aby skorzystać z zalet opisywanej metody, trzeba wiedzieć, jak postawić suszarkę na pralce. Na początku należy zaznaczyć, że nie powinno się zmieniać konfiguracji – sprzęt suszący powinien być zawsze u góry, bo jest lżejszy i nie wytwarza tylu drgań. Maszyny mogą stać bezpiecznie, gdy są podobnych rozmiarów. Do stworzenia stabilnej kolumny będzie potrzebny specjalny łącznik, czyli metalowa przegroda przykręcona do rządzenia piorącego. Utrzymuje ona nóżki drugiej maszyny oraz jest wyposażona w maskownicę. 

Suszarka na pralce w Twoim domu

Jak łatwo się domyślić, najlepiej wybrać modele pochodzące od tego samego producenta, co znacznie ułatwi montaż. Gdy już wiesz, że suszarka na pralce to dobre i bezpieczne rozwiązanie, warto dodać, że istnieją też alternatywy dla klasycznego łącznika. Niekiedy stosuje się pasy ściągające albo wytrzymałą półkę, na której da się umieścić suszący odzież sprzęt. Niezależnie od wybranej opcji jest to sprytne, funkcjonalne i często stosowane rozwiązanie.