Czy warto stosować kosmetyki antycellulitowe?

Czy warto stosować kosmetyki antycellulitowe?

Brzydkie nierówności na skórze, przywodzące na myśl skórkę pomarańczy, to problem znany większości współczesnych kobiet. Pojawia się nawet u pań szczupłych i wysportowanych, ponieważ za powstawanie charakterystycznych grudek odpowiedzialnych jest wiele czynników. Chcąc efektywnie walczyć z tym zjawiskiem trzeba wyeliminować przynajmniej większość z nich. A czy warto wdrożyć specjalną pielęgnację ciała? Sprawdź!

Jak walczyć z cellulitem?

Na powstawanie pomarańczowej skórki wpływa bardzo wiele czynników, związanych przede wszystkim z wysokim stopniem rozwoju cywilizacji —  to dlatego jest to obecnie problem tak powszechny. Do jego pojawiania się dochodzi na skutek na przykład braku ruchu i prowadzenia siedzącego trybu życia, kumulowania się toksyn w organizmie, stosowania dużych ilości soli, niezdrowej diety, a nawet noszenia obcisłych ubrań. Powstawaniu pomarańczowej skórki sprzyja też stosowanie antykoncepcji hormonalnej, przyczyniającej się do zatrzymywania wody w organizmie.

A jak z tym problemem walczyć? Jest to pożądane przez kobiety nie tylko ze względu na fakt, że grudki i nierówności ewidentnie szpecą skórę, ale też dlatego, że zwykle towarzyszy im jej zwiotczenie. Pozbycie się cellulitu zatem zazwyczaj pozwala też na ujędrnienie skóry, a nawet zmniejszenie objętości ciała, na przykład wyszczuplenie ud czy bioder. By zaś osiągnąć taki efekt, trzeba wdrożyć kilka działań jednocześnie, tj. zadbać o zdrowszą dietę, pić dużo wody, więcej się ruszać, a także sięgnąć po kosmetyki antycellulitowe . Wiele osób wątpi w ich skuteczność, tak naprawdę jednak są one ważnym elementem walki z tym problemem.

Kosmetyki na cellulit —  co warto wybrać?

Preparaty takie sprzedawane są pod różnymi nazwami. Mogą to być kremy wyszczuplające czy balsamy ujędrniające. Warto jednak sięgnąć po produkty, których opis jasno wskazuje, że są przeznaczone do zwalczania cellulitu, gdyż daje to pewność, że posiadają odpowiednie składniki. Takie kosmetyki często działają chłodząco lub rozgrzewająco, poprawiając krążenie krwi i limfy, co sprzyja równomiernemu rozmieszczeniu tkanki podskórnej. Na rynku można znaleźć na przykład serum do ciała z ekstraktem z zielonej herbaty i afrykańskiego pieprzu.

Warto podjąć walkę

Wiele pań uważa, że pomarańczowej skórki nie da się pokonać, ale nie jest to prawda. Wystarczy odrobina wysiłku i połączenie odpowiednich działań, by skóra stała się wyraźnie gładsza.