Jak zorganizować słodki stół na wesele? Sprawdź teraz!

Organizacja ślubu to ogromne przedsięwzięcie. Wśród spraw wymagających dopilnowania jest catering, rozumiany nie tylko jako dania i przekąski, którymi weselnicy będą mogli się raczyć, ale i słodkości. Dużą popularnością cieszy się tzw. słodki stół. Jak go przygotować? Od czego zależy to, co powinno się na nim znaleźć? Sprawdź poniżej!

Dopasuj słodki stół do motywu przewodniego

Każde wesele ma swój motyw przewodni. Wiele osób stawia na styl klasyczny lub bliski mu glamour. Inni zaś wybierają dekoracje w stylu eko czy wiejskim. Najważniejsze jednak, aby wszystkie elementy – począwszy od tego, jakie potrawy pojawią się przed gośćmi, po bufet pełen słodyczy, pasowały do konkretnego klimatu.

Gdy już zdecydujesz w sprawie głównego tematu, pora dobrać słodkości. Jeśli stawiasz na bardziej wystawną imprezę, zdecydowanie warto zaproponować gościom luksusowe wypieki z bogatymi zdobieniami. Z kolei w przypadku, gdy zabawa odbywa się w bardziej rustykalnym czy mniej wystawnym entourage’u – wybierz prostsze desery i inne przysmaki.

Ciasta, desery czy monoporcje?

Zastanów się nad tym, co zaserwujesz swoim gościom. Słodki stół na wesele warto komponować z najróżniejszych wyrobów cukierniczych. Można jednak spotkać się z opinią, że tradycyjne ciasta powinny stanowić zdecydowaną mniejszość tego, co się na nim znajdzie. Lepiej więc postawić na ciastka, monoporcje i pojedyncze desery. To jednak nie stanowi ścisłej reguły.

Aby każdy znalazł coś dla siebie

Różnorodność – to ona powinna królować w bufecie pełnym słodkości. Wszak weselnicy mają różne upodobania, dla wielu np. sernik z rodzynkami to absolutnie niedopuszczalne połączenie! Zadbaj więc o to, aby na słodkim stole weselnym było mnóstwo różnych propozycji, wśród których każdy odnajdzie coś dla siebie.

Słodki stół – przygotować go samemu czy wybrać profesjonalne usługi?

Kiedy catering i tort weselny są najczęściej zamawiane u zewnętrznych dostawców, w przypadku bufetu słodyczy to nie zawsze takie oczywiste. Część osób decyduje się samodzielne upiec ciasta i przygotować desery. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że wesele wiąże się z wystarczająco dużym stresem, warto wybrać słodkości od sprawdzonej firmy.