Kto oferuje kupno spółki z o.o.?

Kto oferuje kupno spółki z o.o.?

Założenie własnej działalności gospodarczej często jawi się jako świetny sposób zarobkowania, w dodatku bardzo dogodny, bez szefa nad sobą. Wiele osób szybko jednak przekonuje się, że prowadzenie firmy jest ponad ich siły, gdyż podmiot przynosi straty. W takiej sytuacji w grę wchodzi kilka możliwości, a jedną z nich jest sprzedaż działalności —  jeśli prowadzona jest ona w formie spółki —  albo udziałów w niej. Dowiedz się, kto oferuje takie usługi.

Częsta sytuacja

Nie da się ukryć, że zwłaszcza obecna sytuacja ekonomiczna w Polsce nie sprzyja przedsiębiorcom, szczególnie tym określanym jako mali. Prowadząc niewielką spółkę, trzeba liczyć się z tym, że zamiast przynosić zyski, zacznie generować straty, co dotyczy praktycznie wszystkich branż. Warto wiedzieć, że istnieje taka możliwość jak kupno spółki z o.o. przez określony podmiot, co jest czasem lepszym rozwiązaniem niż przeprowadzanie likwidacji takiej działalności. Takie procesy są szybkie i opłacalne, a szczegóły na temat procedury można znaleźć na stronie internetowej firmy skupującej spółki. Z jej usług można przy tym skorzystać bez względu na miejsce zamieszkania i prowadzenia działalności.

Jak znaleźć dobrą ofertę kupna spółki?

Sytuacja, w której wiele firm przestaje generować zakładany dochód, a za to przynosi straty, powoduje, że na rynku działa wiele firm oferujących odkupowanie spółek, mających różne formy prawne. Zanim jednak dokona się odpowiednich posunięć, trzeba upewnić się, że dobrze wybrało się taką firmę. Najlepiej, gdy działa ona na rynku od dłuższego czasu i ma duże doświadczenie. Kluczowe jest dokonywanie zapisów związanych np. z przejęciem udziałów u notariusza —  daje to pewność, że wszystko odbyło się legalnie.

Koniecznie też trzeba podjąć współpracę z firmą, która uczciwie informuje o wszystkich warunkach, na przykład o tym, że długi, jakie prowadzący spółkę poczynił w czasie swej działalności, nadal nad nim ciążą. Nieuczciwe podmioty mogą tylko pogrążyć przedsiębiorcę w kłopotach.

Wybierz dobrze!

Sprzedanie swej nieprzynoszącej profitów spółki lub przynajmniej udziałów w takiej działalności może być świetnym sposobem na pozbycie się kłopotów. Dotyczy to jednak tylko sytuacji, kiedy podmiot kupujący wybierze się dobrze.