Słodki stół na wesele – jakie słodkości na nim postawić?

Oprócz tego, że na przyjęciu weselnym nie powinno zabraknąć najróżniejszych dań, to musisz zadbać również o szeroki wybór słodkości. Świetnym rozwiązaniem na wesele jest słodki stół. Do takiego bufetu może podejść każdy gość i wybrać dokładnie to, na co ma ochotę. A co warto na nim wystawić? O tym dowiesz się poniżej.

Kluczowa sprawa – różnorodność

Szykując menu z wyrobami cukierniczymi na ten dzień, warto zadbać przede wszystkim o różnorodność, aby każdy mógł wybrać wypieki i desery, na jakie mają ochotę. Naturalnie – słodycze powinny być dostosowane do motywu przewodniego całego przyjęcia, stanowiąc spójny element pasujący zarówno do charakteru jadłospisu, jak i wystroju sali weselnej – one też są ozdobą tej przestrzeni! Najistotniejsze jednak, by każdy – i starszy, i młodszy gość, znalazł coś dla siebie.

Desery w naczyniach

Galaretki, panna cotty w odmiennych odsłonach, puddingi w pucharkach… To świetny sposób, by zaproponować gościom najróżniejsze słodkości. Z jednej strony – istnieje multum przepisów, dzięki czemu z pewnością trafi się w gust każdego. Z drugiej – taka forma podania jest efektowna. Odpowiednio dobrane naczynia – słoiczki, kubki, pucharki, pięknie zaprezentują swoją zawartość, kusząc każdego, kto podejdzie do takiego cukierniczego bufetu.

Ciastka i cake popsy

Ciasteczka mają najróżniejsze odsłony. Makaroniki, ciastka maślane, pierniczki… można je wyliczać bez końca! Co najważniejsze – kochają je mali, jak i duzi miłośnicy wyrobów cukierniczych. Ponadto – ułożone na paterach lub etażerkach, zawsze efektownie się prezentują. Będą więc niesamowitą ozdobą słodkiego stołu! Wielu z pewnością spodobają się również cake popsy. Przypominają nieco lizaki, gdyż są to słodkości na patyku, mają jednak konsystencję trufli.

Postaw na słodkości przygotowane przez profesjonalistów!

Powyżej zapoznałeś się jedynie z częścią propozycji stanowiących świetny pomysł na słodki stół na wesele. Oprócz tego warto wspomnieć m.in. o monoporcjach z musu oraz o tradycyjnych ciastach. Niezależnie jednak od menu – stawiaj na sprawdzonych cukierników, którzy przygotują nie tylko smaczne, ale i piękne słodkości.