Suszarka do prania – czy warto zainwestować?

Niemal każdy zna to uczucie, gdy brakuje miejsca na rozwieszenie wypranych ubrań. Nierzadko też ulubione elementy garderoby schną zbyt długo, przez co nie możesz ich założyć na ważne okazje. Rozwiązaniem opisanych problemów jest nowoczesna, bębnowa suszarka do prania, która coraz powszechniej pojawia się w polskich domach i mieszkaniach. Urządzenia tego typu mają mnóstwo zalet i sprawiają, że proces suszenia odzieży jest szybki i bezpieczny. Czy warto zainwestować w taki sprzęt i na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Przeczytaj tekst, aby się tego dowiedzieć!

Rodzaje suszarek do prania

Na rynku istnieje kilka rodzajów maszyn do suszenia odzieży, więc na początek należy określić, jaki będzie optymalny do domowych potrzeb. Największą popularnością cieszą się maszyny kondensacyjne, które pobierają powietrze z otoczenia, podgrzewają je za pomocą grzałki, a potem schładzają i skraplają. Uzyskana w ten sposób woda trafia do specjalnego pojemnika lub bezpośrednio do odpływu. Podtypem takich urządzeń są modele z pompą ciepła, która podgrzewa powietrze pobierane z parownika umieszczonego w kondensatorze. Cały proces przebiega w zamkniętym obiegu, co zapobiega utracie ciepła. Niezależnie od wyboru, obie wersje suszarek do prania zapewniają bardzo dobre efekty. 

Jaką mają zalety?

Zakup opisywanych sprzętów przynosi wiele korzyści, które docenisz już po pierwszym użyciu. Dzięki nim można zaoszczędzić sporo miejsca. Nie ma już potrzeby ustawiania nieestetycznych, metalowych suszarek i przenoszenia mokrych ubrań. Co ważne, do minimum zostaje też skrócony czas suszenia, więc z danej odzieży można skorzystać jeszcze tego samego dnia. Jedyne, co musisz zrobić to wrzucenie mokrych rzeczy i ustawienie programu. Nowoczesne maszyny zawsze dokładnie dosuszają pranie, zapobiegając też nadmiernemu wzrostowi wilgoci w pomieszczeniu. Należy podkreślić, że wbrew obiegowym opiniom urządzenia te nie niszczą tkanin. Po wyjęciu są pachnące i pozbawione zanieczyszczeń. 

Parametry i funkcje urządzeń suszących

Kluczową kwestię przy nabywaniu suszarki do prania stanowi także jej pojemność. Im większa rodzina, tym rozsądniej wybrać model o dużym wsadzie, np. 8 kg. Najpopularniejsze są warianty ładowane od frontu, lecz w razie potrzeby znaleźć też można sprzęty z drzwiczkami u góry. Zwykle opisywane urządzenia mają przynajmniej kilka programów, m.in. skrócony, eko, do ubrań bawełnianych czy syntetycznych. Warto też sprawdzić dodatkowe funkcje, które mogą być przydatne w codziennej pracy. Chodzi o opcje takie jak opóźniony start, czujnik sygnalizujący konieczność czyszczenia czy – bardzo przydatna – redukcja zagnieceń.

Wybierz najlepszą suszarkę do prania

Jeśli zależy Ci, aby suszarka do prania była nowoczesna i objęta gwarancją, rób zakupy w sprawdzonych sklepach. Taka inwestycja jest niezwykle opłacalna – w pełni funkcjonalne modele można nabyć w atrakcyjnych cenach (także w systemie ratalnym). Tego rodzaju sprzęty pozwalają zaoszczędzić czas, ułatwiają realizację codziennych obowiązków, a przy tym są energooszczędne!