Tanie opony a produkty premium – poznaj główne różnice

Tanie opony a produkty premium – poznaj główne różnice

Stoisz przed koniecznością zakupu nowego ogumienia do swojego auta? Z pewnością chciałbyś wydać na to jak najmniej. Pytanie jednak, czy tanie, budżetowe opony to odpowiednia opcja dla Ciebie, czy może lepiej postawić na produkty premium. Chcesz wiedzieć, czym się od siebie różnią? Poniższy artykuł powstał m.in. z myślą o Tobie! Przeczytaj go teraz.

Czym są tanie opony?

Warto wpierw wyjaśnić, czym są tanie opony. Powszechnie tym terminem określa się modele budżetowe czy ekonomiczne, produkowane przez osobne marki, nierzadko należące do dużych i cenionych producentów. Warto przy tym zauważyć, że na rynku nie brakuje także firm specjalizujących się w produkcji niedrogiego ogumienia. To często przedsiębiorstwa z Chin i innych krajów Dalekiego Wschodu.

Miejsce produkcji i logo to jednak nie jedyne, ani nawet główne, różnice między tymi wersjami a artykułami premium. W tanich oponach bowiem często nie znajdzie się topowych technologii, jakie są obecnie dostępne na rynku. Nierzadko też produkowane są z gorszych jakościowo mieszanek. Przyczyna jest prosta – powstają one z myślą głównie o kierowcach jeżdżących niewiele i poruszających się głównie po miastach. Nie potrzebują oni solidniejszego ogumienia.

Czym są opony premium?

Po drugiej stronie osi znajdują się opony klasy premium. Są to produkty najwyższej jakości, w które twórcy inwestują najwięcej i stosują w nich nowoczesne technologie. Dzięki temu tego typu artykuły cechują się zwykle dużo lepszą trakcją niż ogumienie budżetowe, a także mają znacznie dłuższą żywotność. Gwarantują zarówno świetne osiągi jeśli chodzi o samą jazdę, jak i drogę hamowania. Wiążą się jednak z koniecznością wydania większej sumy.

Co warto wybrać?

Wybór odpowiedniego kompletu opon do auta powinien opierać się przede wszystkim na tym, jak często z niego korzystasz, a także poczucia komfortu i bezpieczeństwa. Warto przy tym pamiętać, że między ekonomicznymi a premium są również tanie opony. Niekoniecznie wykorzystują one najnowsze technologie, ale cechują się dobrymi właściwościami.

Gdzie kupić opony?

Dużo też zależy od miejsca, w którym się zaopatrujesz w nowe ogumienie. U dobrego sprzedawcy możesz tanio kupić nowy komplet z wyższej półki niż budżetowa, co gwarantuje lepszą trwałość, dobrą przyczepność, a jednocześnie – oddala wizję szybkiej kolejnej wymiany gum. Dlatego porównaj różne oferty i dobierz modele odpowiednie do Twoich potrzeb.