Złote łańcuszki — modny dodatek czy przeżytek?

Złote łańcuszki — modny dodatek czy przeżytek?

Ozdoby biżuteryjne z charakterystycznego żółtego kruszcu nieodmiennie budzą wielkie emocje, wiadomo bowiem, że stale są cenne. Czy to jednak dobra ozdoba i na przykład wybór dla młodej kobiety? Sprawdź!

Złote łańcuszki —  kiedy warto je wybierać?

Moda dotycząca biżuterii na pewno zmienia się rzadziej niż trendy odzieżowe, niemniej także tutaj zauważyć można pewne zmiany. W przeszłości żółte złoto, jako jedyne znane, święciło triumfy popularności, a złote łańcuszki i inne wyroby były jednym z bardziej pożądanych prezentów, na przykład z okazji Pierwszej Komunii czy osiemnastych urodzin. Oczywiście panie zawsze wybierały je też same dla siebie, jako prestiżowe i zwyczajnie piękne ozdoby. Jak to wygląda dzisiaj?

Często zauważyć można, że białe złoto wygrywa z żółtym, do łask wkracza też różowy odcień tego kruszcu. Czy to znaczy, że klasyczne wyroby z żółtego złota przestają być modne? Zdecydowanie nie, tym bardziej że znaleźć je można w wielu wariantach. Popularnością cieszą się zwłaszcza subtelne, cienkie naszyjniki, idealne do noszenia na co dzień, jako że pasują nawet do casualowych stylizacji i nie przeszkadzają w wykonywaniu codziennych czynności. Duża w tym zasługa także popularności tzw. celebrytek. Połączenie złotego naszyjnika z charakterystyczną zawieszką to wciąż jedna z lepszych i popularniejszych ozdób, dla osoby w każdym wieku. Warto wybierać je dla siebie i dla bliskich kobiet —  na pewno każda pani będzie zachwycona, tym bardziej że złoto jest cenne —  prezent taki jest też zatem swojego rodzaju lokatą kapitału.

Jaki łańcuszek wybrać?

Złoto to jeden z wdzięczniejszych surowców do produkcji biżuterii, wybór jest więc spory. Wybierać można na przykład wśród różnych splotów, a także łańcuszków cieńszych i grubszych oraz krótszych i dłuższych. Można też postawić na sam łańcuszek i np. nosić go z różnymi zawieszkami, jak i kupić całość, tj. naszyjnik. Wspomniane celebrytki to zaś tylko jedna z wielu propozycji. Wciąż modne są też ozdoby o charakterze religijnym, wybierane bardzo chętnie na komunie, chrzciny czy osiemnastki. Złoto nie wychodzi z mody!